Захист від перенапруг PV-систем

 

Захист від перенапруг для PV-систем завжди має дві сторони. Через різні причини висока напруга може входити в систему і зі сторони постійного (DC), і зі сторони змінного струму (AC). І, наприклад, пошкоджувати інвертори. Пристрій захисту від перенапруг від OBO надійно й комплексно захищає всі сторони конструкції. За допомогою відповідних пристроїв захисту можна також безпечно інтегрувати в систему зрівнювання потенціалів наявні інформаційні кабелі.

Захист від перенапруг для систем без зовнішнього блискавкозахисту

Для систем без зовнішнього блискавкозахисту захист від перенапруг на стороні постійного струму не вимагається. Проте його рекомендовано використовувати, щоб захистити PV-систему від перенапруг, наприклад, під час комутаційних операцій у мережі. Водночас у такий спосіб гарантується експлуатаційна доступність системи.

Щоб максимально захистити інвертор від небезпечних перенапруг, пристрої захисту необхідно використовувати на стороні постійного й змінного струмів, а також на вході й на виході.

Під час вибору захисту від перенапруг на стороні постійного струму PV-системи слід стежити за тим, щоб найбільша напруга за роботи без навантаження PV-системи не перевищувала найвищу напругу за тривалого навантаження захисту від перенапруг. Необхідна кількість пристроїв захисту визначається на основі кількості MPP-трекерів у відповідній PV-системі.

Якщо інвертор підключено до інформаційного чи комунікаційного обладнання, ці лінії також потрібно вбудувати в систему зрівнювання потенціалів за допомогою відповідних пристроїв захисту від перенапруг.

Захист від перенапруг для PV-систем

Асортимент для будь-якого варіанту використання:

  • Розрядник струму блискавки/комбінований розрядник
  • Захист від перенапруг для інформаційної техніки
  • Комплексні системні рішення, зібрані й попередньо вмонтовані в щит
  • Комбіновані розрядники й розрядники великої напруги для сторони постійного струму фотовольтаїки
 
Застосовні директиви

Для захисту PV-систем від перенапруг відповідно до стандарту необхідно враховувати такі директиви:

  • Щоб уникнути пошкоджень у результаті високої напруги, для дахових PV-систем рекомендовано використовувати системи захисту від блискавки, що відповідають VDE 0185- 305-3 (IEC/EN 62305-3).
  • Аналіз ризиків відповідно до VDE 0185-305-2 допоможе визначити, чи необхідно встановлювати систему захисту від блискавки, а також потрібний клас блискавкозахисту. Це стосується лише випадків, коли згідно з іншими директивами, наприклад Державними будівельними нормами, не вимагається застосування інших систем захисту від блискавки.
    Для складних наземних PV-систем, як-от PV-електричні станції або сонячні парки з підвищеними вимогами , необхідність монтажу чи вживання додаткових заходів, зазвичай, потрібно перевіряти відповідно до VDE 0185-305-2.
  • Лише захищена система може витримувати навантаження, яким вона піддається, і безпечно виробляти енергію в довгостроковій перспективі. Тому в новій версії Стандарту VdS 2010 (лютий 2021 року) страхові компанії й надалі рекомендують використовувати внутрішній захист від високої напруги для наземних PV-систем.
  • До монтажу PV-систем електроживлення застосовуються стандарти серії VDE 0100, зокрема DIN VDE 0100-712.
  • Якщо PV-система переобладнується і підключається до електричної мережі, згідно з DIN VDE 0100-443 і DIN VDE 0100-712 (IEC 60364-4-44 і 60364-7-712) на стороні змінного струму необхідно використовувати пристрій захисту від перенапруг (тип 2/клас II).
  • У зв’язку з додатковою приміткою в DIN VDE 0100-712 щодо VDE 0185-305-3, додаток 5, пристрій захисту від перенапруг потрібно використовувати не лише на стороні змінного струму, а й на стороні постійного струму, щоб захистити інвертор у системах із зовнішнім блискавкозахистом.
Пристрої захисту від перенапруг: вибір і необхідна кількість

Вибираючи виріб, слід звернути особливу увагу на такі моменти:

  • Найбільша напруга за тривалого навантаження захисту від перенапруг на стороні постійного струму PV-системи не має перевищувати найвищу напругу за роботи без навантаження PV-системи.
  • Необхідна кількість пристроїв захисту визначається на основі кількості MPP-трекерів у відповідній PV-системі.
  • Якщо інвертор підключено до інформаційного чи комунікаційного обладнання, ці лінії також потрібно вбудувати в систему зрівнювання потенціалів за допомогою відповідних пристроїв захисту від перенапруг. 

У PV-системах на будівлях інвертор установлюється безпосередньо на даху, на горищі або часто в підвалі, залежно від умов. У разі встановлення в підвалі захист від перенапруг бажано використовувати не лише перед інвертором, а й на місці введення кабелів у будівлю, щоб уникнути індуктивного подання енергії ззовні.

Рішення OBO для надійних PV-систем

Захист від перенапруг для PV-систем завжди має дві сторони: через різні причини висока напруга може входити в систему і зі сторони постійного, і зі сторони змінного струму, і, наприклад, пошкоджувати інвертори. Пристрій захисту від перенапруг від OBO надійно захищає всі сторони конструкції. Для захисту входу інвертора зі сторони постійного струму компанія OBO пропонує асортимент щитів із захистом від блискавки й перенапруг. 

 

Швидкий перехід

 

Основні дані про вироби для захисту від перенапруг

 
 

Файли завантаження щодо захисту від перенапруг

Lightning protection guide
 

Також може Вас зацікавити

 

Контактна особа/дані для зв’язку

Ваша безпосередня контактна особа в OBO щодо теми «Фотовелектричні системи»

Вінфрід Мадер

Керівник регіону «Схід» компанії

+49 151 11432787neumann.mario@obo.de

Ви також можете скористатися нашою контактною формою

Звернення

* Поля для обов’язкового заповнення

You are completely free to make contact with us through this form or to use other communication paths. If you would like to take advantage of this opportunity, in the required fields we ask only for the data that could also be contained in your e-mail signature and which we know through experience is necessary to answer your enquiry appropriately. You are also free to provide additional information that can be appropriate to address you properly and answer your enquiry. You can find details on OBO data processing in our data protection information.